מה הקשר בין מגנזיום לנשירת שיער?

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 3 דק’
מה הקשר בין מגנזיום לנשירת שיער?

סובלים מנשירת שיער? הגעתם למקום הנכון, יתכן מאד שיש לכם מחסור במגנזיום. במאמר הבא נסביר מה זה מגנזיום, איך הוא משפיע על נשירת השיער ואיך תוכלו לעצור את הנשירה.

מה זה מגנזיום?

תפקידו של המגנזיום הוא להוות סוג של מתווך. הוא קולט את המרכיבים המזינים ומעביר אותם לעור שלנו ולמעשה לכל המערכות השונות בגוף שלנו. לכן, במידה וחסר לנו מגנזיום בגוף, סביר להניח שמערכות שונות בגוף שלנו יתפקדו לא כראוי.

במידה ואכן חסר לכם מגנזיום בגוף, סביר מאד להניח שתסבלו בין השאר מסחרחורות, מחלות לב שונות, עייפות מוגברת, מיגרנה וכן נשירת שיער, שזו התופעה שבגינה התכנסנו על מנת לעסוק במאמר הזה. לכן, יש חשיבות מכרעת בכל הקשור לזיהוי מהיר של הגורמים לנשירה ולטיפול בהם, על מנת שלא תגיעו למצב שבו אין דרך חזרה מהנשירה.

איך מגנזיום משפיע על נשירת השיער?

במקרים בהם חסר לנו מגנזיום בגוף, אנחנו עלולים לסבול מתופעה שהתסמין שלה הוא שקיעה של סידן בעור של הקרקפת. במצב כזה, זרימת הדם שלכם לקרקפת תצתמצם באופן משמעותי, מה שיגרום לנשירת שיער.

במצב כזה, זקיקי השיער שלנו ייחלשו בצורה משמעותית ואתם לסבלו מיובש בקרקפת, נשירת שיער מוגברת וכן היווצרות של קשקשים על הקרקפת. בנוסף לכל התסמינים שציינו, במידה והגורם לנשירת השיער הוא אכן חוסר במגנזיום, סביר להניח שהשיער שלכם יאפיר עם הזמן.

איך תדעו אם חסר לכם מגנזיום?

על מנת לדעת אם חסר לכם מגנזיום אנחנו ממליצים לכם לעשות בדיקות דם פשוטות דרך רופא המשפחה שלכם. באמצעות בדיקןת הדם הללו, תוכלו לדעת בנוסף אם חסרים לכם בדם ויטמינים כאלה ואחרים שמחסור בהם יכול בהחלט לגרום לנשירת שיער, כמו ברזל למשל. השילוב בין מחסור במגנזיום ובין ויטמינים נוספים אחרים החיוניים לצמיחת השיער כמו ברזל למשל, עשוי לגרום לנשירת שיער מוגברת.

באופן כללי, אנחנו ממליצים לכם לבצע בדיקות דם כלליות על מנת לוודא שנשירת השיער שלכם אכן נובעת כתוצאה ממחסור במגנזיום או בויטמינים אחרים. במידה ומדובר בנשירת שיער פתאומית או קיצונית, יתכן מאד שהסיבה לנשירת השיער היא בכלל בריאותית ואתם צריכים לטפל בגורמים לתופעה.

כך תמנעו את נשירת השיער

כאמור, במידה ויש לכם מחזור במגנזיום, אנחנו ממליצים לכם לטיול כמוסות מגנזיום על מנת להתגבר על המחסור. אולם, בלי קשר למגנזיום, אנחנו ממליצים לכם לחזור לתזונה נכונה על מנת שלא יהיה לכם חוסר בויטמינים חיוניים בגוף. מעבר לעובדה שהויטמינים הללו חיוניים לתפקוד של המערכות השונות בגוף, הם חיוניים גם במניעה של נשירת שיער.

הויטמינים החיוניים הללו, כמו ברזל למשל, עוטפים את זקיקי השיער, מחזקים אותם ולמעשה מונעים את נשירת השיער. בתוך כך, מחזור צמיחת השיער מקבל תאוצה ונשירת השיער אמורה להיעצר לחלוטין. עם זאת, קחו בחשבון שה יכול לקחת זמן ואתם צריכים להיות סבלניים בכל הקשור לתוצאות מהירות.

בנוסף, במידה ואתם שמים לב שנשירת השיער לא נעצרת, אנחנו ממליצים לכם לטפל בנשירה בצורה יזומה כאשר ההמלצה שלנו עבורכם היא ליישם את הטיפול הטבעי. כיום השוק מציע מגוון רחב של תכשירים טבעיים שהתפקיד שלהם הוא לעצור את נשירת השיער ולעודד את תהליך הצמיחה שלו.

מדובר ברוב המקרים בפורמולות טבעיות שמורחים על השיער ובמקביל לשימוש בשמפו טבעי, יתכן מאד שאתם תהיו בדרך הנכונה להצלחת הטיפול. בניגוד לטיפולים המסורתיים בנשירת שיער, את הטיפולים הטבעיים אתם יכולים לבצע בצורה עצמאית ללא כל תלות במעבדה כזו או אחרת.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!