התקרחות גברית: כל מה שחשוב לדעת

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 3 דק’
התקרחות גברית: כל מה שחשוב לדעת

סובלים מהתקרחות? לא יודעים מה עושים? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על תופעת ההתקרחות בקרב גברים.

התקרחות גברית – אתה לא לבד

האמת היא שאם אתה סובל כרגע מהתקרחות, אתה ממש לא לבד. הסטטיסטיקה מראה כי כ- 80% מכלל הגברים יחוו מתי שהוא בחיים שלהם התקרחות , במיוחד בקו הקדמי של השיער. בכל יום נושרים לך מהשיער לפחות 100 שיערות וככל שהכמות היומית הזו עולה, כך סביר להניח שמפרצים יתחילו להיווצר ואתה תחווה התקרחות. בשלב ההתקרחות, משך שלב הצמיחה של זקיקי השיער מתקצר, סיבי השיער נחלשים גם הם וזה מה שמוביל להתקרחות.

מה גורם להתקרחות גברית?

את הגורמים להתקרחות גברית אנחנו יכולים לחלק לשני חלקים, הגורמים הפיזיים והגורמים המנטליים. הגורם ההורמונלי הוא הגורם הנפוץ ביותר להתקרחות בקרב גברים, כאשר ההורמון שנחשב לגורם המרכזי להתקרחות נקרא דיהידרוטסטוסטרון. לא נלאה אתכם בפרטים הטכניים ובמושגים רפואיים, אך נוכל לומר כי ריכוז גבוה של דיהידרוטסטוסטרון גורם לדילול של השיער בקרב גברים ומכאן להתקרחות.

כמובן שגם הגורם הגנטי נחשב לנפוץ ביותר הכל הקשור להתקרחות בקרב גברים וסביר להניח שאם יש לכם במשפחה תופעה של התקרחות, סביר להניח שגם אתם תחוו את התופעה מתי שהוא. בנוסף לגורמים הללו, אנחנו יכולים לציין שגם הגורם הנפשי נחשב לנפוץ ביותר בכל הקשור להתקרחות בקרב גברים.

גברים הנמצאים במצב של לחץ נפשי תמידי, מערכות הגוף השונות שלהם נמצאות במצב של הישרדות. במקרה כזה, כמו שמערכות הגוף השונות מתקשות לתפקד, גם זקיקי השיער שלכם מתקשים לצמוח, הם נחלשים וההתקרחות לא מאחרת לבוא. כמובן שגם תזונה היא גורם שמשפיע מאד על התקרחות ובמידה ותצטרכו מזון לא בריא שאינו מכיל ויטמינים, זקיקי השיער שלכם ייחלשו וההתקרחות לא תאחר לבוא.

איך מטפלים בהתקרחות גברית?

האופציה הראשונה העומדת בפניכם היא השתלת שיער. במצב כזה, פשוט משתמשים בזקיקי שיער שצומחים בחלק האחורי של הראש ומעבירים אותם קדימה לאזור המפרצים. היתרון של השיטה הזו הוא שהתוצאות מגיעות דיי מהר, אך מצד שני היא לא מתאימה לכל אחד ועל הרופא המטפל שלכם להכווין אתכם בנושא.

האופציה השנייה שלכם היא טיפול טבעי בהתקרחות, הכולל שימוש בפורמולות שתפקידן לתרום למחזור צמיחת השיער ולעודד את צמיחתו. היתרון של השיטה הזו הוא שמדובר בטיפול טבעי לחלוטין ואין פה שום התערבות של חומרים כימיים. מה שכן, לשיטה הזו לוקח קצת יותר זמן להציג את התוצאות, משהו כמו חצי שנה עד שנה.

האופציה השלישית עבורכם היא טיפול תרופתי, כלומר נטילה של כדורים. תפקידם של הכדורים הללו הוא להאט את קצב פעילות האנזים 5 אלפא רדוקטאז ובתוך כך לעצור את תופעת הנשירה. היתרון המשמעותי בשיטה הזו הוא שהטיפול הוא קל ונוח מאד ולמעשה אין לכם שום התעסקות עם השיער. מצד שני, אתם עשויים לחוות ירידה בחשק המיני, קחו זאת בחשבון.

איך נמנעים מהתקרחות?

מומלץ מאד לחזור לתזונה נכונה ולאורח חיים בריא, על מנת לחזק את זקיקי השיער שלכם ולעודד את מחזור הצמיחה. בנוסף, במידה ואתם חשים מצוקה נפשית ולחץ בלתי נשלט, אנחנו ממליצים לכם לפנות לטיפול פסיכולוגי. זה גם יסייע לכם לחזור לתפקוד נורמלי ועל הדרך להאט כמה שניתן את תופעת ההתקרחות.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם להשתמש בתכשירי שיער טבעיים בלבד שלא מכילים חומרים כימיים שעלולים לפגוע בזקיקי השיער. השתדלו לעסות את הקרקפת שלכם אחת ליום למשך מספר דקות, זה יעודד את זרימת הדם למקום ויעכב את תהליך נשירת השיער.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!