מינוקסי נגד התקרחות: כל מה שחשוב לדעת

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 3 דק’
מינוקסי נגד התקרחות: כל מה שחשוב לדעת

סובלים מנשירת שיער? לא מוצאים פתרון לבעיה? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על מינוקסי נגד התקרחות.

מה הגורמים להתקרחות?

אחת מהסיבות הנפוצות ביותר לנשירת שיער בקרב גברים ונשים כאחד היא הסיבה הגנטית. כלומר, במידה ובמשפחה שלכם יש יש עבר של התקרחות, קיים סיכוי לא נמוך שגם אתם תחוו תופעה כזו, או לכל הפחות נשירה מוגברת. בנוסף לסיבים הגנטית, גם שינויים הורמונליים יכולים לגרום לנשירת שיער, מה שבא לידי ביטוי ברוב המקרים בגיל ההתבגרות או בגילאים 40 ומעלה.

גורם נפוץ נוסף לנשירת שיער והתקרחות הוא תזונה לא נכונה, תזונה דלה בויטמינים ובסיבים תזונתיים. איך זה גורם להתקרחות? לתזונה יש חשיבות יוצאת דופן בכל הקשור לבנייה של השיער שלנו, חיזוק זקיקי השיער ועידוד הצמיחה שלו. במידה ואתם צורכים תזונה לא מזינה, סביר להניח שיהיה לכם חוסר בויטמינים ובתוך כך הדבר ישפיע גם על השיער שלכם ויעודד את הנשירה שלו.

מה זה מינוקסי ואיך הוא עוזר להתקרחות?

מינוקסי, או בשמו המקצועי מינוקסידיל, היא תרופה שנמצאת בשימוש כבר למעלה משלושים שנה. לתרופה הזו יש מרכיב בולט שהתפקיד שלו הוא להרחיב את כלי הדם ומתוך מחקרים שבוצעו בנושא, עולה כי הרכיב הזה מגרה את התאים של זקיקי השערה, מעודד אותה לצמוח ובתוך כך מסייע בהארכה של מחזור הצמיחה של השיער וצמיחה של שערות חדשות. עוד עולה מאותם מחקרים כי בקרב 80% מהמשתמשים במינוקסי הצליחו לעצור את נשירת השיער בפועל, כאשר כמעט מחצית מהן הצליחו להצמיח את השיער בחזרה. 

מה חשוב לדעת לפני שלוקחים מינוקסי?

לפני הכל חשוב לציין שהזמן משחק פה תפקיד חשוב בכל הקשור להצלחת הטיפול. כלומר, ככל שתתחילו להשתמש במינוקסי מוקדם יותר, כך סביר להניח שהתוצאות של הטיפול יהיו טובות יותר. עם זאת, חשוב לנו ליין שעליכם להיות סבלניים ולהבין שלתוצאות לוקח זמן להגיע וברוב המקרים סביר להניח שתצטרכו ליטול את התרופה במשך כחצי שנה על מנת לבחון את יעילות הטיפול.

בנוסף, חשוב לציין שלא כל אחד יכול להשתמש במינוקסי ויש הגדרות דיי ברורות לשימוש בתרופה. ראשית, מחקרים מראים שהטיפול יעיל במיוחד בקרב גברים ונשים שעברו את גיל 18 ושנשירת השיער להם נגרמה כתוצאה מהגורם הגנטי תורשתי, ולא בשל נטילת תרופות קבועות שתופעות הלוואי שלהן הן התקרחות למשל.

האם זה בטוח להשתמש במינוקסי?

נפתח בשורה התחתונה – התשובה היא כן. כיום, יש בעולם עשרות מיליונים של אנשים שמשתמשים במינוקסי. במסגרת מחקרים וסטטיסטיקות שבוצעו על האנשים הללו, עולה כי תופעות לוואי נחשבות לנדירות ביותר. לכן, ניתן כיום להשתמש במינוקסי ללא מרשם רופא, מה שמחזק את המידע שהבאנו פה. לכן, אתם יכולים להרגיש יותר מבטוחים להשתמש במינוקסי, אך כמובן שבמידה ואתם חווים תופעות לוואי מומלץ לגשת מיד לרופא המשפחה שלכם.

איך משתמשים במינוקסי?

מינוקסי היא למעשה תמיסה שמתיזים באופן מקומי על האזור שבו מופיעה התקרחות. יש להתיז את התמיסה בכמות של 1 מ"ל פעמיים ביום כאשר השיער ועור הקרקפת שלכם יבשים לחלוטין, אחרת העור פשוט ידחה את המשחה. בנוסף, אסור לחפוף את הראש למשך מספר שעות לאחר מריחה של המינוקסי.

כמו כן, כפי שציינו יש למרוח את המינוקסי במשך ארבעה חודשים, אלא אם כן אתם מזהים שהטיפול הצליח לפני כן. חשוב לציין, במידה ואתם לא מכירים את התמיסה ולא בטוחים כיצד יש להשתמש בה באופן בטוח, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם גורם מקצועי שיסייע לכם בנושא ויעניק לכם הדרכה ראשונית.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!