דקל ננסי – האם עוזר להצמחת שיער

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 4 דק’
דקל ננסי – האם עוזר להצמחת שיער

נשירת שיער בקרב גברים ונשים נקראת התקרחות אנדרוגנית, והיא נפוצה כאשר אנשים מזדקנים. זה נגרם על ידי הורמון הטסטוסטרון והפיכתו למולקולה הנקראת DHT. שינוי זה גורם להצטמצמות של זקיקי השיער וכתוצאה מכך אנו עדים לנשירת שיער הולכת וגוברת. לגברים יש יותר טסטוסטרון מאשר לנשים, ולכן תופעת ההתקרחות נחשבת שכיחה יותר בקרב בני המין החזק. למרבה המזל, ישנם מגוון פתרונות טבעיים להצמחת שיער כיום, כדוגמת מוצרי דקל ננסי, שעליהם נסביר בסקירה שלפניכם.

על דפוסי ההתקרחות של גברים ונשים ופתרון הקסם – דקל ננסי

גברים חווים בדרך כלל הקרחה בקדמת הקרקפת ומרכזה (בצורה של האות M). לעומת זאת, אצל נשים, השיער נוטה להפוך דליל יותר עם הגיל באופן אחיד יחסית בכל שטח הקרקפת, כאשר במקרים מסוימים, התדלדלות השיער מובילה אף להתקרחות מוחלטת. 

לאור העובדה שנשירת שיער היא תופעה שכיחה כל כך, אין פלא שאנשים פונים לתרופות צמחיות. דקל ננסי הוא אחד הפתרונות הפופולריים ביותר שאנשים משתמשים בהם כיום, כדי לנסות ולהאט את נשירת השיער או לעודד הצמחת שיער מחודשת.

מה בין דקל ננסי והצמחת שיער?

ישנם טיפולים רבים שנועדו לבלום את נשירת השיער או לעודד את צמיחתו. בשנים האחרונות גם השתלות שיער ותוספות שיער צברו פופולריות רבה. תכשירים למריחה ותרופות לנטילה דרך הפה גם הן שיטות פופולריות שאנשים משתמשים בהן כיום לטיפול בשיער דליל. 

אולם למרבה הצער, לתרופות להצמחת שיער יכולות להיות תופעות לוואי ואילו השתלת שיער כירורגית, יכולה להיות יקרה. לעומת זאת, דקל ננסי הוא פתרון אלטרנטיבי המשמש לטיפול בנשירת שיער. 

על מאפייניו וסגולותיו הבריאותיות הייחודיות של דקל ננסי

דקל ננסי הוא צמח בעל פולים קטנים, ששימש את האינדיאניים כתרופה ומזון במשך מאות בשנים. יש עדויות לכך שדקל ננסי, מסייע לטפל לא רק בבעיה של נשירת שיער אלא גם בבעיות רפואיות מסוגים אחרים כדוגמת:

  • בלוטת ערמונית מוגדלת
  • זיהומים בדרכי ​​השתן
  • סרטן הערמונית
  • ירידה בחשק המיני

כיצד דקל ננסי עוזר להצמחת שיער?

מחקרים עדכניים מוכיחים כי דקל ננסי עוזר להצמחת שיער על ידי חסימת פעולתו של אנזים שנקרא 5-אלפא-רדוקטאז. זהו אנזים אשר ממיר טסטוסטרון ל – DHT שהיא כאמור, המולקולה האחראית על נשירת שיער בנשים ובגברים, ומשפיעה גם על הגדלת בלוטת הערמונית. 

למעשה, רכיבי הדקל הננסי החוסמים את האנזים הנ"ל, פועלים באופן דומה לחומרים סינתטיים בתרופות מרשם לנשירת שיער. מחקר שבדק לאחרונה את השפעתו של הדקל הננסי על גברים שסבלו מאובדן שיער, הראה תוצאות מבטיחות בקרב גברים שסבלו מהקרחה וטופלו בדקל ננסי באופן נקודתי. 

כמעט מחצית מבין 25 ממשתתפי המחקר הגדילו את כמות השיער שלהם בכ- 12 אחוזים לאחר ארבעה חודשי טיפול בלבד.

הצורות השונות של דקל ננסי

דקל ננסי להצמחת שיער נמכר כיום בכמה תצורות שונות, לרבות:

  • פולים יבשים שלמים
  • טבליות
  • תמציות נוזליות
  • כמוסות 

הכי קל להשיג דקל ננסי בתצורה של טבליות או כמוסות, והן גם הצורות היחידות שנבדקו על ידי חוקרים בהקשר של הצמחת שיער. 

האם לדקל ננסי יש תופעות לוואי?

דקל ננסי בדרך כלל נחשב בטוח לשימוש, אך הוא אינו מומלץ לילדים או לנשים בהריון או נשים מניקות. תופעות לוואי נדירות כוללות כאבי ראש קלים וכאבי בטן. ניתן להימנע מגירוי בבטן על ידי נטילת התמצית עם האוכל.

חשוב לדעת שדקל ננסי עשוי לפעול כמדלל דם ולכן עשוי לגרום לדימום מוגבר במהלך ניתוחים.
לכן יש ליידע בכל מקרה את הרופאים המטפלים בכם על כל תוסף או תרופה שאתם נוטלים לפני תחילת כל סוג חדש של טיפול ולפני ניתוחים.

יתרה מכך, דקל ננסי עלול לקיים תגובה בין תרופתית עם כמה סוגים של תרופות אחרות. מכיוון שהוכח שהוא מדלל דם, אסור ליטול דקל ננסי במקביל למדללי דם אחרים כמו אספירין. 

דקל ננסי עשוי להפחית גם את היעילות של אמצעי מניעה שניטלים דרך הפה מכיוון שהוא מקיים אינטראקציה עם ההורמונים בגוף.

בשורה התחתונה

דקל ננסי הוא צמח ששימש במשך שנים רבות כצמח מרפא, המסייע במגוון בעיות בריאותיות, כולל נשירת שיער. דקל ננסי עובד באופן דומה לחלק מהתרופות להצמחת שיער. אולם כמו עם כל תוסף, חשוב להיוועץ תחילה ברופא המשפחה או הרופא המומחה שלכם לפני שנוטלים מוצרי דקל ננסי.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!