תזונה ונשירת שיער: כל מה שחשוב לדעת

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 3 דק’
תזונה ונשירת שיער: כל מה שחשוב לדעת

מה הקשר בין תזונה לנשירת שיער?

תזונה היא למעשה אחד מהגורמים הנפוצים ביותר לנשירת שיער, למרות שברוב המקרים מי שסובל מנשירת שיער כלל לא מודע להשפעה של התזונה. אז כן, מחקרים מראים כיום באופן ברור שתזונה לא נכונה, כמו ג׳אנק פוד למשל, תגרום לנשירת שיער מוגברת בקרב גברים ונשים כאחד.

אז מה הקשר בעצם? ‏ תזונה לא נכונה גורמת להיחלשות של זקיקי השיער שלנו, מה שגורם לפגיעה במחזור הצמיחה של השערה, להיחלשות שלה ובתוך כך לנשירה מוגברת. ‏המזון שאנחנו צורכים מכיל ויטמינים חיוניים מאד הן לתקינות המערכות של הגוף באופן כללי, והן לצמיחת השיער בפרט, מה שאומר שלתזונה יש חשיבות מכרעת בכל הקשור למניעה של נשירה.

חשוב לציין – לא תמיד תזונה היא הגורם הבלעדי לנשירה ואתם בהחלט יכולים לחוות כזו כתוצאה מגנטיקה של נשירת שיער במשפחה, תופעות לוואי כתוצאה מנטילת תרופות ועוד. לכן, במידה ואתם חוזרים לתזונה נכונה ולא רואים תוצאות מיידיות בשטח, אל תמהרו להתאכזב.

איך מונעים נשירה באמצעות תזונה נכונה?

לפני שאתם מגיעים למסקנות מוקדם מידי, אנחנו ממליצים לכם קודם לבדוק האם אכן מדובר בנשירת שיער כתוצאה מתזונה לא נכונה, או שמה כתוצאה מגורמים אחרים שכלל לא קשורים לתזונה שלכם. לכן, ההמלצה שלנו עבורכם היא קודם כל לעשות בדיקות דם פשוטות ולבדוק האם חסרים לכם ויטמינים חיוניים בדם. במידה וכן, התייעצו עם הרופא שלכם בנושא, יתכן מאד שנטילה קבועה של ויטמינים תסייע לכם להאט ואפילו לעצור את הנשירה שאתם חווים.

בנוסף ובלי קשר לבדיקות הדם, אנחנו ממליצים לכם לחזור לתזונה נכונה ולהימנע מצריכת מזון דל בוויטמינים, כמו ג'אנק פוד למשל. הקפידו לאכול מזו עשיר בויטמינים ובסיבים תזונתיים, הקפידו לאכול ירקות ופירות טריים בכל יום והימנעו ממזון מעובד שכחלק מתהליך העיבוד שלו הוא מאבד את מרבית מהוויטמינים שהוא כולל, אם לא את כולם.

איך מצמיחים את השיער?

כיום יש מגוון רחב של פתרונות מסייעים בצמיחה של השיער, בין אם מדובר בפתרונות מסורתיים כמו השתלת שיער או נטילת כדורים באופן קבוע. במקביל לטיפולים המסורתיים הללו, ניתן כיום לבצע מגוון רחב של טיפולים טבעיים באופן עצמאי בבית, טיפולים באמצעות תכשירים ופורמולות מיוחדות שאינן מכילות חומרים כימיים.

כאמור, בניגוד להשתלת שיער למשל, אתם לא צריכים לשעבד את עצמכם לאיזו מעבדה או לסבול מתופעות לוואי לא נעימות, כל שעליכם לעשות זה ליישם את הפורמולה הזו על השיער באופן עצמאי ולעקוב אחרת התוצאות, שבדרך כלל מופיעות לאחר מספר חודשים בודדים.

 כך תמנעו נשירת שיער

אם אתם מתחילים לחוות נשירת שיער ורוצים למנוע את התופעה עוד בתחילתה, אנחנו ממליצים לכם לבצע מספר פעולות שאולי ישתלמו לכם בהמשך הדרך. ראשית, הימנעו משימוש בפן ביתי שעלול לפגוע בשיער שלכם, לשרוף אותו ולפגוע במחזור הצמיחה שלו.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם להימנע ככל הניתן בשימוש בתכשירי שיער לא טבעיים, כאלה המכילים חומרים כימיים שעלולים לפגוע בשיער שלכם. כמו כן, מומלץ מאד לעסות את הקרקפת אחת ליום למשך מספר דקות, על מנת להזרים דם למקום ולעודד את מחזור צמיחת השיער לכם.

בסופו של דבר, אם הגורם לנשירת השיער אצלכם הוא לא גנטי ולא תופעות לוואי כתוצאה מנטילה קבועה של תרופות, תוכלו למנוע או לעכב את התופעה באמצעות תזונה נכונה והדבר תלוי אך ורק בכם.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!