נשירת שיער פתאומית: למה זה קורה ומה עושים?

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 3 דק’
נשירת שיער פתאומית: למה זה קורה ומה עושים?

סובלים נשירת שיער פתאומית? אל בהלה, הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל הטיפים להתמודדות עם נשירת שיער פתאומית.

מה הגורמים לנשירת שיער פתאומית?

זה נכון למשירת שיער יש מגוון גורמים, כאשר הנפוצים שבהם הם גנטיקה או תזונה לא נכונה. עד כאן הכל בסדר, רק כשאנחנו מדברים על נשירת שיער פתאומית אנחנו סביר להניח שהגורמים לה הם קצת יותר קיצוניים ומורכבים. במקרים בהם הנשירה נגרמת כתוצאה מנשירה או תזונה לא נכונה, מחזור בוויטמינים למשל, סביר להניח שהנשירה שלכם תהיה איטית והדרגתית ולכן אנחנו מתייחסים לנשירת שיער פתאומית לתופעה קצת יותר חריגה.

ברוב המקרים, נשירת שיער פתאומית תתרחש כתוצאה ממחלות כאלה ואחרות, בין השר סכרת, אנמיה, תפקוד לא תקין של בלוטת התריס, מחלות עצבים שונות ועוד. במקרים כאלה, סביר להניח שהנשירה שלכם תהיה יותר אגרסיבית והתופעה תעורר אצלכם תחושה שמשהו לא כשורה מתרחש אצלכם בגוף.

מה עושים כשיש נשירת שיער פתאומית?

לכן, במידה ואתם חווים נשירת שיער פתאומית ולא הדרגתית, אנחנו ממליצים לכם לפנות כמה שיותר מהר לרופא המשפחה שלכם על מנת שיבצע את הבדיקות המתאימות וימליץ לכם על המשך טיפול. נתחיל בזה שאנחנו ממליצים לכם לבצע בדיקות דם פשוטות שיוכלו לסייע לרופא להבין האם אתם סובלים מאחת המחלות שציינו חלילה.

במידה ולא, יתכן מאד שיש לכם חוסר קיצוני בויטמינים חיוניים המעודדים את צמיחת השיער שלכם ומחזקים את זקיקי השיערות שעל הקרקפת. בדרך כלל, במקרים בהם מטופלים מדווחים על מחסור בברזל בדם, סובלים גם הם מנשירת שיער פתאומית ומהירה יותר. במידה וזה המצב, תוכלו פשוט ליטול ויטמין ברזל באופן קבוע על מנת להשלים את החוסרים ולבדוק האם זה מאט או עוצר לחלוטין את הנשירה.

איך עוצרים את נשירת השיער?

במידה וכבר עשיתם בדיקות דם וכל התשובות שהגיעו תקינות, לשמחתנו, זה הזמן לבצע בדיקה הורמונלית. לעיתים, שינויים הורמונאליים המתרחשים עם השנים, במיוחד בתקופת הפוריות של האישה, גורמים לנשירת שיער מוגברת. במידה וזה המצב, הרופא המטפל שלכם יוכל לתת לכם פתרון בכל הקשור לאיזון ההורמונים בגוף.

כמו כן, אנחנו ממליצים לכם לחזור לתזונה נכונה המכילה את כל המרכיבים ואת כל הויטמינים שלהם זקיקי השיער שלכם זקוקים, על מנת להאט או לעצור לחלוטין את הנשירה. כשאנחנו מדברים על תוספי תזונה אנחנו מדברים בעיקר על מעכבי 5 אלפא רדוקטז צמחיים שיאטו עבורכם את תהליך נשירת השיער.

נשירת שיער פתאומית – כמה טיפים שיעזרו לכם

יתכן מאד שנשירת השיער הפתאומית שלכם נובעת כתוצאה מרגישות שקיימת אצלכם לתכשירי ההיגיינה שבהם אתם משתמשים. לדוגמא, במידה ופיתחתם אלרגיה לשמפו שלכם, ודאו מה המרכיבים שגורמין לכם לאלרגייה הזו על מנת שלא להשתמש בתכשירים דומים. באופן כללי, אנחנו ממליצים לכם להפסיק להשתמש בשמפו או כל תכשיר שיער אחר המכיל חומרים כימיים, אלא לעשות שימוש בתכשירי שיער טבעיים.

בסופו של דבר, המטרה שלכם היא להרחיק מזקיקי השיער שלכם כל חומר שיכול לפגוע בהם ולעכב את תהליך הצמיחה ולפגוע בו. ככלל, ככל שתכשירי ההיגיינה שלכם יכילו יותר שומן, כך השכבה הזו תצטבר על עור הקרקפת שלכם, תגרום לקשקשת ומשם הדרך לנשירת שיער פתאומית ומהירה היא קצרה מאד.

בנוסף לתכשירי ההיגיינה שציינו, אנחנו ממליצים לכן להימנע כמה שיותר משימוש בפן חם או חומרים כימיים חזקים להחלקת השיער. בסופו של דבר, למרות שהחברות המשווקות טוענות שמדובר בתכשירים ידידותיים לסביבה, בסופו של דבר הם לא כל כך ידידותיים עבור השיער שלכם ובמידה ואתם מבצעים בהם שימוש, פשוט לא עשיתם בזה שום דבר.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!