שיער דליל לנערים: כל מה שחשוב לדעת

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 2 דק’
שיער דליל לנערים: כל מה שחשוב לדעת

סובלים משיער דליל בגיל ההתבגרות? לא יודעים מה לעשות? הגעתם למקום הנכון. מה גורם לשיער דליל בקרב נערים, איך מטפלים בשיער דליל ואיך נמנעים מהתופעה? כל התשובות לפניכם.

מה הגורמים לשיער דליל לנערים?

אחד הגורמים הנפוצים ביותר לנשירת שיער אצל נערים הוא הורמונים, שכן בגיל ההתבגרות הגוף עובר שינויים שתפקידם לתמוך ולהאיץ את תהליך הגדילה. אז כשההורמונים משתוללים בגוף זה יכול לגרום לכל מיני תופעות כמו פעילות לא תקינה של בלוטת התריס, תסמונת שחלות פוליציסטיות ועוד, כשכל אלה גורמים לבסוף לנשירת שיער ולשיער דליל.

גורם נפוץ נוסף הוא לחץ נפשי שבו נמצאים הנערים המתבגרים וחוסר היציבות הנפשית הזוה עשוי לגרום גם לנשירת שיער. גורמים נפוצים נוספים לשיער דליל בקרב נערים הם נטילת תרופות בעלות תופעות לוואי, תזונה לא נכונה, תת תזונה, תסרוקות הפוגעות בשיער, החלקות, שימוש בתכשירי היגיינה לא טבעיים, בעיה רפואית שטרם אובחנה ועוד. כמובן שבמידה ואתם לא מצליחים לאתר את הגורם לשיער הדליל, מומלץ מאד להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם על מנת לבדוק אם קיימת בעיה רפואית כזו או אחרת.

איך מטפלים בשיער דליל בקרב נערים?

כיום בשוק יש מגוון רחב של שיטות, טבעיות ולא טבעיות, לטיפול בשיער דליל בקרב נערים. אחת האופציות הנפוצות היא השתלת שיער, שבמהלכה לוקחים זקיקי שיער מהאזור האחורי של הראש ושותלים אותם באזור שבו השיער דליל. בנוסף, ניתן למצוא מגוון רחב של תרופות בצורת כדורים התורמות לצמיחה של השיער. כיום השוק מציעה גם מגוון רחב של טיפולים טבעיים, המכילים שימוש בפורמולות טבעיות ושמפו טבעי. מדובר אולי בשיטה המומלצת ביותר, שכן היא אינה מצריכה מכם הגעה למעבדה או תלות בגורם כזה או אחר, היא מבוצעת באופן עצמאי לחלוטין ולאורך זמן התוצאות שלה מוכחות.

איך מונעים נשירת שיער אצל נערים?

על מנת למנוע התקרחות בקרב נערים, מומלץ מאד תחילה לאתר את הגורם להתקרחות ולשיער הדליל בקרב נערים. לדוגמא, אנחנו ממליצים לכם לעשות בדיקות דם כלליות שבהן תוכלו לראות האם חסרים לכם ויטמינים בגוף, מה שיכול כמובן לגרום לשיער דליל ולהתקרחות. בנוסף, מומלץ מאד לחזור לתזונה נכונה הכוללת את כל אבות המזון והויטמינים שחסרים לכם.

כמו כן, מומלץ מאד להימנע משימוש בתכשירי היגיינה לא טבעיים, כאלה שעלולים להזיק לזקיקי השיער שלכם ולפגוע במחזור הצמיחה של השיער. הימנעו כמה שיותר מהחלקות שיער או שימוש בפן חם שעלול לגרום נזקים לזקיקים של השיער, לעיתים נזקים בלתי הפיכים. במידה ואתם מרגישים שאתם נמצאים במצב נפשי ירוד או במתח, אנו ממליצים לכם לגשת ולקבל טיפול. זה כמובן יסייע בבלימה של נשירת השיער, אך לא פחות חשוב יסייע לכם, המתבגרים, לשוב לחיים נורמליים ויציבים.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!