שיער דליל לנשים: מה הגורמים ומה עושים?

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 2 דק’
שיער דליל לנשים: מה הגורמים ומה עושים?

סובלת משיער דליל? לא יודעת מה עושים? הגעת למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה הגורמים הנפוצים לשיער דליל לנשים, איך מטפלים בתופעה וגם, איך מונעים אותה? כל התשובות.

מה הגורמים לשיער דליל לנשים?

הגורמים לנשירת שיער אצל נשים הם שונים ומגוונים, אך עם זאת נוכל לשים את האצבע על הנפוצים שבהם. אחד הגורמים הנפוצים לשיער דליל לנשים הוא הגנטיקה, מה שאומר שאם יש לך במשפחה רקע של שיער דליל, יתכן מאד שגם את תחווי את התופעה הזו. בנוסף, יתכן מאד שגם שינויים הורמונליים לוקחים חלק בתהליך וגורמים לזקיקי השיער שלך להיות דקים וחלשים יותר, מה שגורם לכך שצפיפות השיער שלך תהיה קטנה יותר.

לכל אלה מצטרפים גורמים נוספים, כמו חוסר ויטמינים הנובע מתזונה לא נכונה, מצב נפשי ירוד, לחץ וחרדה וכן שימוש בתכשירי היגיינה שגורמים נזק לשיער, כמו שמפו לא טבעי, החלקות שיער ועוד. לא משנה מה הגורמים לתופעה, ככל שתקדימי לברר מה הם, כך יהיה לך קל יותר להאט את קצב ההתפתחות שלה וכמובן לעצור אותה לגמרי.

איך מטפלים בשיער דליל לנשים?

במידה ואת סובלת משיער דליל, אך עדיין לא מדובר בתופעה של נשירה מוגברת או התקרחות, אנחנו ממליצים לך להסתפק כרגע בשיפור הרגלי התזונה שלך או לקחת תוספי תזונה שישלימו אצלך את החוסרים ויאטו את התופעה בצורה משמעותית. במידה ומדובר בתופעה מוגברת של שיער דליל ונשירה, אנחנו ממליצים לך לבצע טיפול יזום על מנת להאט את התופעה.

בין השאר, תוכלי לבצע טיפולים טבעיים שהתפקיד שלהם הוא לחזק את זקיקי השיער שלך ולעודד את תהליך הצמחת השיער מחדש. מדובר בטיפול איטי אמנם שאת התוצאות לוקח חודשים רבים לראות, אך אין ספק שאם תתמידי סביר להניח שתראי תוצאות. במקרים מורכבים יותר יתכן ותצטרכי ליטול כדורים נגד נשירת שיער, אך עוד חזון למועד.

אך מונעים נשירת שיער אצל נשים?

מעבר לחזרה לתזונה נכונה ונטילת תוספי תזונה, אנחנו ממליצים לך להימנע משימוש בתכשירי היגיינה שעלולים לעודד את תופעת השיער הדליל. השתמשי רק בתכשירי היגיינה טבעיים בלבד והימנעי משימוש בחומרים חריפים שיכולים להזיק לזקיקי השיער, כמו בהחלקות שיער למשל. בנוסף, עסי את הקרקפת אחת ליום למשך שלוש דקות, על מנת להזרים את הדם לקרקפת ולעודד את תהליך צמיחת השיער.

הימנעי מתסרוקות שיכולות לפגוע בזקיקי השיער שלך וכמובן צמצמי כמה שיותר את השימוש בפן, מכשיר שפשוט שורף ופוגע קשות בזקיקי השיער. תמיד תוכלי להשתמש גם בתרופות סבתא שונות שוודאי לא יזיקו לשיער שלך, כמו מריחת שמן זית או מסכות שומניות אחרות שיש כיום בשוק, שיוכלו להזין את זקיקי השיער שלך בשכבת שומן שתגן עליהם.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!