טיפול בשיער דליל אצל נשים: כל מה שחשוב לדעת

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 3 דק’
טיפול בשיער דליל אצל נשים: כל מה שחשוב לדעת

השיער שלך דליל? לא יודעת מה עושים? הגעת למקום הנכון, קבלי את כל מה שחשוב לדעת על שיער דליל בקרב נשים.

מה הגורמים הנפוצים לנשירת שיער בקרב נשים?

באופן כללי, אנחנו יכולים לומר שהגורמים לנשירת שיער בקרב גברים ונשים הם דומים, אם כי בקרב גברים ניתן לקבוע כיי הגורמים הם בדרך כלל גנטיקה או שינויים הורמונאליים. בכל הקשור לנשירת שיער בקרב נשים, הגורמים הנפוצים הם פעילות לא תקינה של בלוטת התריס, נשירה מוגברת בתקופת ההריון, מתח נפשי וכן פעולות שקשורות בקוסמטיקה נשית, כמו שימוש בתכשירים חריפים להחלקת שיער, שמפו המכיל חומרים כימיים ועוד.

לפני שאתן נוקטות באיזו שהיא פעולה הקשורה במניעה של נשירת השיער, אנחנו ממליצים לכן להתייעץ עם גורם מקצועי שיאתר עבורכן את הגורם לנשירה ורק לאחר מכן לבחור את הדרך שבה אתן נוקטות על מנת לעצור את הנשירה. במידה וחסרים לכן למשל ויטמינים בגוף, בדיקת דם פשוטה תוכל להראות לכן אילו ויטמינים חסרים לכם בדם והאם יש קשר בין המחזור הזה לנשירת השיער.

איך מטפלים בנשירת שיער אצל נשים?

כיום יש מגוון רחב של טיפולים המסייעים בעצירה של נשירת השיער בקרב נשים, חלקם טיפולים מסורתיים יותר וחלקם טבעיים. מעבר לטיפולים המסורתיים הכוללים נטית כדורים באופן קבוע, אנחנו ממליצים לכן לעשות שימוש בטיפול טבעי בנשירת שיער, שלו יש כמה יתרונות בולטים. ראשית, מדובר בטיפול עצמאי לחלוטין שאתם יכולים לבצע בבית ואתם לא צריכים להשתעבד לאף מעבדה כזו או אחרת על מנת לבצע אותו.

בנוסף, מדובר בפורמולות טבעיות שאינן מכילות חומרים כימיים המזיקים לשיער או גורמים לתופעות לוואי כאלה ואחרות. בין אם מדובר בפורמולות שמורחים על השיער ובין אם בשמפו טבעי, כמובל שעליכם להיות סבלניים מכיוון שמדובר בטיפול שהתוצאות שלו עשויות להופיע לאחר חצי שנה ואף יותר מכך.

איך מונעים נשירת שיער בקרב נשים?

בכל הקשור לנשירת שיער בקרב נשים, אנחנו רוצים לתת לכן כמה המלצות שיסייעו לכן. ראשית, מומלץ מאד לא להשתמש בפן להחלקת השיער, מכיוון שהוא עלול להזיק לזקיקי השיער שלכם ולגרום לנשירת שיער. הפן מחמם את השיער שלכן יתר על המידה, שורף אותו, מחליש אותו ופשוט גורם לנשירה.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכן להפחית ככל שניתן את השימוש בשמפו לא טבעי שמכיל חומרים חריפים שמזיקים לשיער. שימוש ממושך בתכשירי היגיינה לא טבעיים עשוי לגרום לנזק בלתי הפיך ואנחנו ממליצים לכם כבר עכשיו לעשות חיפוש אחר שמפו טבעי. במידה ואתם לא יודעים איך למצוא שמפו כזה, התייעצו עם הגורם המקצועי שנמצא בחנות, הוא כבר יוכל להכווין אתכן.

הימנעו משימוש במחליקי שיער שיכולים לגרום נזק לזקיקי השיער שלכן. לפני שאתן עושות החלקה, בצעו בדיקה מקיפה ובדקו אילו חומרים היא מכילה, על מנת שלא יגרם נזק לזקיקי השיער שלכן. ככלל, אם אתן יכולות להימנע לחלוטין מהחלקת שיער, מה טוב.

אנחנו ממליצים לכן לפנות מספר דקות ביום ופשוט לעסות את הקרקפת שלכן. עיסוי הקרקפת מסייע להזרים את הדם לקרקפת, לחזק את זקיקי השיער וכמובן למנוע נשירה מוגברת. בסופו של גבר, ככל שתבצעו פעולות יזומות של שיפור איכות התזונה שלכן ושימוש בחומרים טבעיים, כל הסיכוי שתסבלו מתופעה של שיער דליל פוחת משמעותית.

זהו, כעת כשיש לכן את כל המידע הדרוש על נשירת שיער בקרב נשים, זה הזמן להתחיל לפעול על מנת למנוע אותה, בהצלחה!

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!