ויטמינים נגד נשירת שיער

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 4 דק’
ויטמינים נגד נשירת שיער

ההתמודדות עם נשירת שיער יכולה להיות התמודדות מאוד מתישה, ולא מעט גברים ונשים מרימים ידיים בשלב כזה או אחר. אך נכון להיום בשונה מאשר מבעבר, ישנה מודעות גבוהה מאוד לכל הנושא ולדרכי טיפול שונות שיכולות להביא איתן לא מעט פירות. אחת מהשיטות הפופולאריות ביותר הינה ויטמינים נגד התקרחות או נשירת שיער. מדובר על אחת משיטות הטיפול הכי פופולאריות, ולא מעט גברים ונשים שסובלים מנשירת שיער בוחרים באפשרות הזאת.

אך לפני שאתם בוחרים בשיטת טיפול כזאת או אחרת, אתם צריכים להכיר אותה על בוריה. כך שברגע האמת אתם תוכלו לדעת כי היא תסייע לכם לראות את התוצאות שאתם שואפים להשיג. לא משנה אם תיקחו ויטמינים להצמחת שיער או שתבחרו בכל שיטה אחרת, אתם צריכים להאמין שהיא זאת שתחלץ אתכם מהמצב.

מה הקשר בין תזונה נכונה לנשירת שיער?


הקשר הראשון בין תזונה נכונה לנשירת שיער מגיע מהכיוון של ויטמינים ומינרלים. מחקרים מראים כי היעדר ויטמינים ומינרלים בגוף מביאים למצב שבו ישנו מחסור בברזל, שהוא אחד מהגורמים השכיחים ביותר לנשירת שיער. זוהי הסיבה שלא מעט אנשים שלא מצליחים להכניס מספיק ויטמינים לגוף, מחפשים תכשירי ויטמינים מומלצים לנשירת שיער. אך כמובן שההמלצה היא תמיד להשיג את הוויטמינים ואת המינרלים דרך המזון, ורק לאחר מכן דרך תוספים שונים.

קשר נוסף בין תזונה נכונה לבין נשירת שיער מגיע דווקא מהכיוון של החלבונים. כאשר בדומה לאותם ויטמינים ומינרלים, מחקרים הראו כי אי אכילת חלבונים עלולה גם היא להוביל למצב של נשירת שיער. במקרה הזה חשוב להדגיש כי גם כמות גבוהה של חלבון עלולה להוביל למצב של נשירת שיער, ולא רק כמות קטנה.

הקשר אחרון שנרצה לספר לכם עליו מגיע מהכיוון של הדיאטות, דיאטות דלות קלוריות שלא מעט אנשים בוחרים בהם. במקרה כזה, ישנו סיכוי גבוה מאוד לנשירת שיער מכיוון שהגוף עשוי שלא לקבל מספיק ערכים תזונתיים ממקורות שונים. גם במקרה הזה תהיו מוכרחים לחפש ויטמינים נגד התקרחות, כך תוכלו להמשיך בדיאטה ובו בזמן גם לעצור את נשירת השיער.

איך ויטמינים עוזרים בהצמחת שיער וטיפול נגד נשירה?


ויטמינים להצמחת שיער לא מכילים בתוכם נוסחת פלא, הם פשוט מוסיפים לגוף את כל מה שחסר לו. הם עושים זאת על ידי חיזוק שורש השערה, ומסייעים לשורש של השערה להיות מספיק חזק  על מנת שלא לנשור ללא סיבה. צריך לזכור כי נשירת שיער היא לא מצב טריוויאלי, והוא נגרם ממספר סיבות שונות – המצב הטריוויאלי הוא מצב שבו השורש של השערה יהיה מספיק חזק על מנת לעמוד בצורה יציבה.

צריך להגיד כי נשירת שיער שכיחה מאוד כאשר ישנו מחסור בוויטמינים ובמינרלים, אך בפועל גם מצב של עודף ויטמינים או עודף מינרלים הוא לא בריא. צריך להישאר בטווח המומלץ על מנת שלא תסבלו מבעיות בריאותיות שונות, בין היתר אנו כמובן מדברים גם על נשירת שיער באופן תדיר.

ויטמינים מומלצים נגד נשירת שיער


כאשר אתם מחפשים ויטמינים מומלצים לנשירת שיער, מוטב כי תדעו אילו אפשרויות יעשו את העבודה – ואילו אפשרויות לא יעשו את העבודה. הרי קיימים לא מעט סוגים של ויטמינים, ולכן הבחירה שלכם יכולה להיות מאוד קשה אם לא תדעו מראש איזה סוג של ויטמינים נועד בכדי להתמודד עם נשירת שיער והתקרחות. לשמחתכם כעת נוכל להסביר לכם בצורה הכי ברורה באילו ויטמינים כדאי לכם לבחור.

ויטמינים A, B, H ו-K הם אלה שמחסור בהם עלול להביא לנשירת שיער, ולכן אם אחד מהם חסר לכם – ככל הנראה תצטרכו להשלים אותו בעזרת תוספי תזונה. מוטב לבחור את סוג הוויטמין רק לאחר בדיקות דם קפדניות שיספקו לכם את תמונת המצב הכי מדויקת שרק אפשר.

כמה עולים ויטמינים נגד נשירת שיער?

העלות של הוויטמינים היא אחד מהנושאים המרכזיים שיעסיקו אתכם, הרי מדובר על רכישה שככל הנראה תצטרכו לבצע אותה באופן תדיר. לכן אתם לא תרצו להביא את עצמכם למצב שבו תצטרכו להוציא מאות שקלים כל חודש, מאות שקלים על רכישת ויטמינים נגד התקרחות. לשמחתכם, תוכלו למצוא כיום מנעד רחב של ויטמינים המשמשים לצורך מניעת התקרחות וטיפול בנשירת שיער – כך שגם טווח המחירים הוא מאוד נרחב.

העלויות יכולות להתחיל מעלות של 50 ₪ ובנוסף הן גם יכולות להגיע לעלות של 250 ₪, כאשר העלות משתנה בהתאם לסוג הוויטמין שאותו אתם רוכשים. ברוב החבילות תוכלו למצוא פחות או יותר כ-100 טבליות, שאמורות להספיק לתקופה של חודשיים עד ארבעה חודשים.

חשוב להדגיש כי המחיר של ויטמינים להצמחת שיער היא חשובה, אך בפועל את הבחירה מוטב לעשות על פי האיכות והאפקטיביות של הוויטמינים השונים. אם תבחרו את הוויטמינים רק על סמך העלות, לא מן הנמנע שלא תצליחו לקבל את התוצאה הרצויה – ולא תצליחו להתמודד בצורה יעילה עם נשירת השיער.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!