שיערות לבנות אצל בנות: למה זה קורה ומה עושים?

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 2 דק’
שיערות לבנות אצל בנות: למה זה קורה ומה עושים?

בנות, סובלות משיערות לבנות? נמאס לכן שהשיער שלכן מאפיר? הגעתן למקום הנכון, קבלו אל כל מה שחשוב לדעת על התמודדות עם שיער לבן בקרב בנות.

שיער לבן אצל בנות – למה זה קורה?

אחד הגורמים הנפוצים ביותר לשיער לבן בקרב בנות הוא גנטיקה, כך שאם חשבתן שאתן האשמות המרכזיות בתופעה, אתן יכולות להיות קצת יותר רגועות כי זה לא תמיד תלוי בכן. גורם נוסף יכול להיות תזונה לא נכונה שמביאה עימה חוסרים תזונתיים שפוגעים בפיגמנטים של השיער. הויטמין הכי חשוב לפיגמנט של השיערות הוא B12 ואם יש לכן חוסר בו, סביר להניח שגם השיער שלכן יאפיר עם הזמן.

כמובן שגם מחלות כאלה ואחרות עשויות לגרום לשיער שלכן להאפיר, כמו תפקוד לא תקין של בלוטת התריס, מחלות אוטואימוניות שונות ועוד. אגב, לפעמים אתן אלה שגורמות לשיער שלכן להאפיר, ללא כוונה תחילה, כשאתן עושות שימוש בכימיקלים שונים בשיער, כמו שמפו לא טבעי, חומרים כימיים להחלקת שיער ועוד.

בנות – כך תמנעו משיער לבן

תחילה, מומלץ מאד לחזור לתזונה נכונה שכוללת את כל הויטמינים שהשיער שלכם צריך על מנת לא להאפיר, כמו ויטמין B ו- C. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם להפסיק לעשן, לאור העובדה שמחקרים מצאו שעישון יכול לגרום לשיער שלכן להאפיר גם בגיל צעיר. כמו כן, במידה ואתן סובלות מלחץ נפשי, אנחנו ממליצים לכן לגשת ולקבל טיפול בהקדם, שכן הדבר עלול לגרום לפגיעה במחזור הצמיחה של השיער וכן לשיער לבן.

בנוסף, מומלץ מאד להימנע משימוש בתכשירים כימיים חזקים לטיפוח השיער שלכן, כמו חומרים להחלקת השיער, צבע, שמפו לא טבעי ועוד. החומרים הללו עלולים לפגוע בזקיקי השיער שלכן ולגרום להן להאפיר מוקדם מהרגיל. מעבר להלבנה של השיער, החומרים הללו עלולים גם לפגוע בתהליך הצמחת השיער שלכן ולגרום לנשירה והתקרחות מוקדם מהרגיל גם כן.

זה הזמן לקבוע בדיקות כלליות

זוכרות שאמרנו ששיער לבן יכול להיגרם גם כתוצאה ממחלות שונות? יתכן מאד וזה הזמן לגשת לרופא המשפחה שלכם ולעשות בדיקות כלליות על מנת לוודא שאתן לא סובלות ממחלה כזו או אחרת שיכולה על הדרך לגרום לשיער שלכן להלבין. כמובן שבמקרים כאלה השיער והנראות שלו פחות חשובה לנו, כי אם הבריאות הכללית שלכן.

 

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!