שיערות לבנות בגיל צעיר: מה הגורמים ומה עושים?

דניאל כץ
תגיבות
זמן קריאה: 3 דק’
שיערות לבנות בגיל צעיר: מה הגורמים ומה עושים?

סובלים משיער לבן בגיל צעיר? לא יודעים מה לעשות? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על שיערות לבנות בגיל צעיר.

יש מצב שאתם לחוצים

אחד הגורמים הנפוצים ביותר לשיערות לבנות בגיל צעיר זה לחץ וחרדה. אין ספק שבעידן המודרני, הלחץ לא פוסח גם על בני הגיל הצעיר והם חווים את המירוץ המטורף החל מתקופת הגנים ובית הספר. אז כן, תתפלאו לשמוע שלחץ וחרדה מאטים את קצב הייצור של המלנוציטים, אלה שאחראים על הפיגמנט של השיער. במצב כזה, השיער שלכם ילבין גם בגיל צעיר. אגב, אם לא בא לכם להישען על מחקרים שאתם לא מכירים, תוכלו פשוט לצפות בטלנטים מפורסמים שמסרבים לצבוע את השיער בגיל צעיר ותראו כמה שיערות לבנות יש להם על הראש.

תזונה לא נכונה

גורם נפוץ נוסף לשיערות לבנות בגיל צעיר הוא תזונה לא נכונה. במצב כזה, פשוט יהיה לכם חוסר בויטמינים, כאשר החשוב שבהם הוא ויטמין B12. סביר להניח שתסבלו מאנמיה ובתוך כך השיער שלכם יאפיר וילבין גם בגיל צעיר. במצב של אנמיה, תחוו ירידה חדה בייצור תאי הדם האדומים שלכן והמרחק מכאן ועד הלבנה של השיער הוא קצר מאד.

מצב רפואי

תהליך של הלבנת השיער יכול להתרחש גם במצבים בהם אתם סובלים ממחלה כזו או אחרת. בין השאר, אנחנו מדברים על מחלות כמו תפקוד ירוד של בלוטת התריס, מחלות אוטואימוניות שונות שתוקפות את הקרקפת וגורמות לשיער להלבין.

עישון

תתפלאו, אך גם עישון יכול לגרום לשיער שלכם להלבין לפני גיל 30. אז אם הייתם צריכים סיבות מספיק טובות להפסיק לעשן ועדיין לא מצאתם כאלה, זה הזמן להפסיק. בכל אופן, מחקרים שחילקו אוכלוסיות לקבוצות של מעשנים ולא מעשנים, הוכיחו בוודאות את הקשר בין עישון והלבנת שיער ובין עישון לפגיעה ישירה בעור של הקרקפת שלנו.

איך עוצרים את התופעה?

ראשית, במידה ואתם חווים תהליך של הלבנת שיער בגיל צעיר, אנחנו ממליצים לכם לגשת ולבצע בדיקות דם כלליות, על מנת לבדוק האם אתם סובלים ממחלה כל שהיא שמאיצה את התהליך. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם גם לבדוק אילו ויטמינים חסרים לכם בגוף ובמידה וחסר לכם ויטמין B12, מומלץ מאד ליטול אותו בכדורים. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לחזור לתזונה נכונה שתשלים לכם את כל החוסרים בגוף ועל הדרך גם את הפיגמנטים של השיער שלכם.

בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לעסות את הקרקפת אחת ליום במשך מספר דקות. למה לכם לעשות את זה? מכיוון שזה מזרים דם לאזור ומעודד את תהליך הצמחת השיער החדש שעל הראש. כמו כן, אנו ממליצים לכם להשתמש בתכשירי היגיינה טבעיים על מנת למנוע נזק לזקיקי השיער שלכם. כמובן שאנחנו ממליצים לכם בחום להפסיק לעשן ולחזור לתזונה נכונה, בסוף אלה הפעולות שיאטו וינצחו את התופעה.

אהבתם את המאמר? שתפו עם חברים!